BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

Konsept Metni

II. Kocatepe Gençlik Fuarı Konsept Metni

İlki 13-18 Ekim 2014 tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığı “Cami ve Gençlik Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenmiş olan Kocatepe Gençlik Fuarı geniş bir katılımla gerçekleştirilmiş, katılımcıların yoğun ilgi ve talepleriyle etkinliğin geleneksel olarak her yıl belirli bir tema etrafında tekrarlanması uygun görülmüştür.

Bu bağlamda, söz konusu fuarın ikincisi, 2-5 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kocatepe Camii Fuar alanında gerçekleştirilecek.

KAGEM ailesi olarak kadim medeniyetimizin kitapla kurduğu bağın güncellenmesi, güçlenmesi ve tekrar hayat bulması adına, klasik metinler olmak üzere daha fazla okumamız ve kitaplarla ilişkilerimizi süreklilik içinde sağlamlaştırmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu düşünceyle Gençlik Fuarı temasını bu yıl “Kalem, Kitap ve Hikmet” olarak belirledik.

Fuar süresince Ankara’da düşünce, kültür, sanat ve edebiyat dünyamızın önde gelen isimleriyle bir araya gelmeyi, aynı zamanda gençlere yönelik faaliyet gösteren öğrenci toplulukları, dergiler ve düşünce merkezlerini ortak bir platformda buluşturmayı hedefliyoruz.

Fuar, 2-3 Mayıs tarihlerinde 11.00-21.00; 4-5 Mayıs tarihlerinde ise 17.00-21.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. “Serbest Fuar Etkinlikleri” ile katılımcı kuruluşlar, kendilerine ayrılan alanlarda stant içi etkinlikleri gerçekleştirme imkânı bulacaklardır. Bu kapsamda tanıtım, söyleşi ve sergi gibi faaliyetler de gerçekleştirilebilecektir. “Ortak Fuar Etkinlikleri” kapsamında ise tüm katılımcılar, temsilci ve üyeleri ile birlikte caminin birleştirici atmosferinde belirlenen tema etrafında bir araya gelecek.

KAGEM olarak eski dostları buluşturup yeni dostlar kazanmaya zemin hazırlayacak bu güzel ortamda sizleri de aramızda görmeyi arzu ediyoruz. Temennimiz, sıcak atmosferiyle tanıdık, etkinlikleri ve katılımcıları ile renkli, içerik bakımından zengin bir ortamda yeniden bir araya gelebilmeyi ümit ediyoruz.