BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

KOCATEPE GENÇLİK FUARI BU YIL V. KEZ GENÇLERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

KOCATEPE GENÇLİK FUARI BU YIL V. KEZ GENÇLERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) ’in ev sahipliğinde düzenlenen ve 2014 yılından itibaren düşünce, kültür, sanat ve edebiyat dünyamızın önde gelen isimleriyle bir araya gelmeyi, aynı zamanda gençlere yönelik faaliyet gösteren öğrenci toplulukları, dergiler ve düşünce merkezlerini ortak bir platformda buluşturmayı amaçlayan Kocatepe Gençlik Fuarı bu yıl 5-8 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kocatepe Camii Fuar Alanı’nda gerçekleşecek.  Bu anlamlı buluşmada ulusal ve uluslararası ölçekte gençlik faaliyetleri yürüten 11’i Uluslararası, 27’si Ulusal olmak üzere toplam 38 sivil toplum kuruluşu yer alacak.

Kocatepe Camii fuar alanında gerçekleştirilecek fuarın açılışı Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr.Ali Erbaş’ın katılımıyla gerçekleşecek.

Her yıl farklı temalar etrafında gerçekleştirilen fuarın bu yıl ki teması belirli bir sorumluluk ve ahlâk temelinde birleştirici ve bütünleştirici bir ufka atıf yapan “İrade Erdem Hürriyet” olarak belirlendi.

Kadim geçmişin mirası olarak devralınan söz konusu kavramların günümüze yansımalarını söyleşi-konferans-panel oturumları, atölye çalışmaları ve farkındalık etkinlikleri ile birlikte irdelenerek bu doğrulta yeni bakış açıları kazanılması amaçlanan fuarda, ülkemizin ve küresel ölçekte dünya kamuoyunun içinden geçtiği süreçleri göz önünde tutarak birlik ve beraberlik kavramlarına daha etkili ve dinamik bir şekilde vurgu yapılması hedefleniyor.

Kocatepe Gençlik Fuarı 5-6 Mayıs tarihlerinde 10.00-21.30; 7-8 Mayıs tarihlerinde ise 16.00-21.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

5 Mayıs 2018 Saat 14.00’de Diyanet İşleri Başkanı ve TDV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla açılacak olan Fuar etkinlikleri www.kocatepegenclikfuari.net ve @genclikfuar fuar sosyal medya adreslerinden takip edilebilecek. Ayrıca fuar süresince #1izgenciz etiketiyle sosyal medyada fuardaki etkinliklere dikkat çekilecek.

 

 

 

 

Haberler

GENÇLER, DÖRT GÜN BOYUNCA KOCATEPE GENÇLİK FUARINDA “KİMLİK, ŞUUR, İSTİKAMET” TEMASI ETRAFINDA BİR ARAYA GELDİ

GENÇLER, DÖRT GÜN BOYUNCA KOCATEPE GENÇLİK FUARINDA “KİMLİK, ŞUUR, İSTİKAMET” TEMASI ETRAFINDA BİR ARAYA GELDİ ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir