BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

V. KOCATEPE GENÇLİK FUARI

Hayata dair her alanda insanı ayrı ayrı sorumlulukların beklediği aşikâr bir gerçektir. Sorumlulukların ise belirli bir ahlâk temelini esas almak suretiyle yerine getirilmesi gerektiği aklıselimin ortak kabulüdür. Geleceğe dair umut ve inkişafın gençlerin eliyle sağduyulu bir zeminde özgür platformlarla oluşabileceği bilinmektedir.  Bu doğrultuda, TDV KAGEM olarak 5-8 Mayıs 2018 tarihleri arasında belirli bir sorumluluk ve ahlâk temelinde birleştirici ve bütünleştirici bir ufka atıf yapan “İrade Erdem Hürriyet” temaları ile V. Kocatepe Gençlik Fuarı’nı gerçekleştirmeye karar verdik.

Kadim geçmişin mirası olarak devraldığımız söz konusu kavramların günümüze yansımalarını söyleşi-konferans-panel oturumları, atölye çalışmaları ve farkındalık etkinlikleri ile hep birlikte irdelemeyi; bu minvalde yeni bakış açıları kazanmayı amaçlıyoruz. Yine ülkemizin ve küresel ölçekte dünya kamuoyunun içinden geçtiği süreçleri göz önünde tutarak birliğimize ve beraberliğimize daha etkili ve dinamik bir şekilde vurgu yapmayı hedefliyoruz.

Bu çerçevede 2014 yılından itibaren düşünce, kültür, sanat ve edebiyat dünyamızın önde gelen isimleriyle bir araya gelmeye, aynı zamanda gençlere yönelik ulusal ve uluslararası ölçekte faaliyet gösteren öğrenci toplulukları, dergiler ve düşünce merkezlerini ortak bir platformda buluşturmaya devam ediyoruz.

İlki “Cami ve Gençlik”; ikincisi “Kalem Kitap Hikmet”; üçüncüsü “Bilgi Eylem Ahlak”, dördüncüsü “Akıl İlim Marifet” temalarıyla gerçekleşen Fuar etkinliklerini incelemek ve ayrıntılı bilgi edinmek için http://kocatepegenclikfuari.net/ adresini yakından inceleyebilirsiniz.

Her yıl ortak bir emeğin ürünü olarak hep birlikte gerçekleştirdiğimiz buluşmamıza gösterilen ilgi ve katkılardan ötürü teşekkür ediyor, V. Kocatepe Gençlik Fuarı’na katılımlarınızı bekliyoruz.

 

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi


Haberler

Kocatepe Gençlik Fuarı Beşinci Kez Ankara’ya Damgasını Vurdu

  KOCATEPE GENÇLİK FUARI BEŞİNCİ KEZ ANKARA’YA DAMGASINI VURDU Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir