BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

“Bilgi hakikate ram olduğu zaman yol gösterir” Yenişafak

“Bilgi hakikate ram olduğu zaman yol gösterir”

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Gençlik Fuarı’nın üçüncüsü düzenlendi. Açılış konuşması yapan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Bilgi hakikate ram olduğu zaman yol gösterir” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Bilgi, ahlak ve sorumluluk değilse, ahlaka ve sorumluluğa dönüşmüyorsa, o bilgi kaçınılması gereken, Peygamberimizin ifadesiyle ‘Faydasız ilimden Allah’a sığınırım’ diye dua ettiği bir bilgi olur.” dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Merkezinin (KAGEM) ev sahipliğinde, Kocatepe Camisi fuar alanındaki Gençlik Fuarı’nın üçüncüsünün açılışına katılan Görmez, burada yaptığı konuşmada, fuara katılan ve destek olan gençleri tebrik etti.

Fuarın bu yılki temasının “bilgi, eylem, ahlak” olarak belirlendiğini ifade eden Görmez, “Bir Latin atasözü olan ‘Bilgi güçtür’ sözünü doğru bulmuyorum. Eğer bilgiyi mutlak güç olarak kabul ederseniz, böyle bir bilgiden elde edilen ahlak pragmatist bir ahlak olur. Tek başına bilgi güçtür, sözü doğru bir söz değildir. Bizim medeniyetimize göre bilgi, bizi hakikate götüren bir yoldur. Bilgi, ahlak ve sorumluluk değilse, ahlaka ve sorumluluğa dönüşmüyorsa, o bilgi kaçınılması gereken, Peygamberimizin ifadesiyle, ‘Faydasız ilimden Allah’a sığınırım’ diye dua ettiği bir bilgi olur.” şeklinde konuştu.

Görmez, hakikatin, gücün emrine girdiğinde özelliğini kaybedeceğini vurgulayarak, “Bilgi hakikate ram olduğu zaman doğru bir güç olur, yol gösterir.” dedi.

Görmez ve beraberindekiler, daha sonra fuarda yer alan stantları gezdi ve gençlerle sohbet etti

Yenişafak

Haberler

KOCATEPE GENÇLİK FUARI, BU YIL “İRADE, ERDEM, HÜRRİYET” TEMASIYLA 5 MAYIS’TA AÇILACAK.

Kocatepe Gençlik Fuarı, bu yıl “irade, erdem, hürriyet” temasıyla 5 Mayıs’ta açılacak. Türkiye Diyanet Vakfı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir