BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates

GENÇLER KOCATEPE’YE YAKIŞTI

ASA_7742

 

GENÇLER KOCATEPE’YE YAKIŞTI

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi tarafından III. Kocatepe Gençlik Fuarı bu yıl ,“bilgi, eylem ve ahlak” temasıyla düzenlendi.

16’sı ulusal olmak üzere 38 genç sivil toplum kuruluşunun yer aldığı fuarda genç kuruluşlar dört gün boyunca belirlenen tema çerçevesinde tanıtım, söyleşi ve sergi gibi etkinlikler düzenleyerek ilgi, eylem ve ahlak birlikteliğine dikkat çektiler. Katılımcı kuruluşlar aynı zamanda birbirlerini yakından tanıma ve öncülük ettikleri projeleri tanıtma imkânı buldular.

Dört gün boyunca Ankaralı ziyaretçilerin beğenisini kazanan Kocatepe Gençlik Fuarı’nın kapanış töreninde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TDV Genel Müdürü Mustafa Tutkun ve TDV II. Mütevelli Heyeti Başkanı Mazhar Bilgin de gençleri yalnız bırakmadı.

Bütün stantları ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç gençlerle ayrı ayrı sohbet etti ve onlarla yakından ilgilendi.

Güvenimizi boşa çıkarmadınız

Kapanış töreninde konuşan TDV KAGEM Müdürü Hicret Toprak: “Gençler, siz bu bereketli platformda fırsat verildiğinde neler yapabileceğinizi  herkese göstermiş oldunuz. Size olan güvenimizi, inancımızı boşa çıkarmadınız. Bundan sonra daha kalıcı adımlar atmak için çalışacağız.” dedi. Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa Tutkun ise, “Eğer bir insan olarak yeryüzünü değiştirme adına hareket ediyorsanız ahlakı zaten eyleme dönüştürmüş oluyorsunuz. Türkiye Diyanet Vakfının yoğunluklu olarak gençlerle çalıştığını söyleyen Genel Müdür Tutkun, fuardaki genç kuruluşları vakfın ortak projelerinde de aralarında görmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Geleceğin Mimarı Gençler

TDV II. Mütevelli Heyeti Başkanı Mazhar Bilgin ise: “Biz gençleri önemsiyoruz. Çünkü geleceğin mimarları siz olacaksınız. Bu gençlik Hz. Kur’an yolunda pratiğe dönüşmüş hayat tarzını bütün dünya coğrafyasına yayacak bir gençlik. Sizler o tevhit akidesi altındaki ilmi alacak ve onu eyleme dönüştürerek o güzel ahlakı ortaya koyacaksınız” dedi. Daha sonra söz alan gençler, fuar izlenimlerini paylaştılar.

III. Kocatepe Gençlik Fuarı’na 16’sı ulusal olmak üzere toplam 38 genç STK katıldı

Mimce Mühendisler Derneği, MTTB, Adalet ve Medeniyet Derneği, Karınca Kararınca, İyilikhane Yetimlerle Dayanışma Derneği, Enderun Derneği, İlkadım Derneği, Usturlab, TDV Münevverhane Öğrenci Kulübü,ODTÜ Türkçe Topluluğu, Kudüse Doğru, Akmedrese, Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı, Engelsiz YBÜ Kulübü, Medeniyet Tasavvuru, KADEM, Hacamat CF, Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı, Cemre Gençlik Topluluğu, Genç Gönüllüler, Afâk Kulübü, Genç Yeşilay, Türk Kızılayı,ODTÜ Fikir Gelişim Topluluğu, Kubbe Derneği, Vefa Dergisi,Hukukçular Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mefkûre Topluluğu,Genç Yeryüzü Doktorları, Yeşeren Düşler Derneği, ODTÜ Mescid Topluluğu, Türkiye Diyanet Vakfı Gönüllülük ve Leyladan Sonra Hareketi de III.Kocatepe Gençlik Fuarı’nda yerini aldı.

Haberler

Kocatepe Gençlik Fuarı Beşinci Kez Ankara’ya Damgasını Vurdu

  KOCATEPE GENÇLİK FUARI BEŞİNCİ KEZ ANKARA’YA DAMGASINI VURDU Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir